Zdrowie na wakacjach

Leczenie grypy żołądkowej u dziecka

Okres dzieciństwa obfituje w różnorodne choroby, infekcje oraz stany zapalne, co związane jest z niedojrzałym układem odpornościowym. Z każdą kolejną chorobą czy przeziębieniem organizm maluszka wzmacnia się i uczy bronić przed wirusami oraz bakteriami. Wielu infekcji, mimo licznie podejmowanych przez rodziców działań i szczepień, niestety nie sposób uniknąć, dlatego zawsze należy uważnie obserwować swoje dziecko i pozostać czujnym byt w odpowiednim s czasie podjąć określone działanie.


Szczególnie niebezpieczna dla niemowląt i małych…

Szczególnie niebezpieczna dla niemowląt i małych dzieci może być grypa żołądkowa, zwana potocznie” jelitówką”, która objawia się głównie wymiotami, biegunką oraz wysoką gorączką. Przyczyną grypy żołądkowej są rotawirusy, przenoszone drogą kropelką, stąd też” jelitówka” jest silnie zakaźną chorobą. Bardzo często zdarza się, że całe rodziny cierpią z jej powodu w tym samym czasie. Jeżeli zauważymy objawy grypy żołądkowej u niemowlęcia lub małego dziecka, pamiętajmy o podawaniu odpowiedniej ilości płynów, gdyż maluchy mogą odwodnić się w błyskawicznym tempie.

Ważne jest, podczas grypy żołądkowej, również podawanie, w miarę możliwości leków przeciwgorączkowych, mających na celu zbicie wysokiej temperatury ciała. W przypadku, gdy zachowanie maleństwa budzi jakiekolwiek wątpliwości, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem pediatrą, który oceni stan dziecka i w razie konieczności skieruje maleństwo do szpitala. Nie musimy obawiać się pobytu w szpitalu, gdyż najczęściej wiąże się on z podaniem dziecku kroplówki uzupełniającej płyny, ewentualnie antybiotyków.

Galeria

grypa żołądkowa

Foto: m.ocdn.eu


Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>